This post is also available in: English (Engelsk) Deutsch (Tysk)

For noen uker siden kjøpte vi domenet cachetur.app. Vi hadde ingen umiddelbare planer om å bruke det til noe da, men vi har snakket om en cachetur.no-app flere ganger de siste årene.

Nå kan det skje

Iløpet av den siste tiden, har det kommet en del ny funksjonalitet, som gjør at en app gir mer og mer mening.

Derfor vil vi starte å prøve oss frem litt iløpet av sommeren. Det kan ta tid før vi har noe klart, og det kan ta lenger tid før vi har noe du har lyst til å bruke.

Første delmål

Første delmål blir en veldig enkel app, som skal fungere som en utvidelse av den fysiske utskriften fra cachetur.no.

Vi ser for oss:

  • En enkel app som henter data direkte fra cachetur.no
  • Viser cacher (med begrenset informasjon) i en tur, med beregnet ETA
  • Lar deg oppdatere med faktisk ankomsttid, og få rekalkulert ankomsttid for resten av turen

Dette er det vi ser for oss kan være den raskeste veien til en app som har en nytteverdi. Og så kan den utvides ytterligere når behov er kartlagt.

Vi trenger hjelp

Vi ønsker hjelp av en dedikert gruppe brukere, både til betatesting (når vi kommer så langt), til idémyldring og utforming og prioritering av funksjonalitet.

Tror du dette kan være noe for deg? Kan du svare ja på spørsmålene under? Fyll ut dette google-skjemaet for å melde deg til testgruppa vår.

  • Bruker du cachetur.no aktivt?
  • Er du villig til å delta aktivt i diskusjoner på Slack? (tilgjengelig både på web og mobil)
  • Er du villig til å bidra med betatesting av appen?

Android og iOS

Vi sikter mot å lage en cross-platform-app, som skal funke like bra både på Android og iOS. Men i første omgang blir det begrenset til Android, rett og slett fordi vi mangler utstyr.

Apple krever at du har en Mac, både for å simulere og for å bygge applikasjoner til iOS. Derfor er vi på jakt etter en billig Mac og en billig (gjerne brukt) iPhone (som kjører minimum iOS 8.0, helst en 5S eller nyere).

Kostnader

Hvis vi ser bort i fra kostnadene med å skaffe utstyr til iOS, er det et par andre kostnader involvert i dette også. For å slippe inn på Google Play, må vi betale en engangskostnad på 25 USD. For å slippe inn på App Store, må vi betale en årlig kostnad på 99 USD.

Målet vårt er å holde appen like gratis som cachetur.no.

This post is also available in: English (Engelsk) Deutsch (Tysk)

Kategorier: Bakom kulissene

thomfre

thomfre er hovedutvikler og personen bak cachetur.no.