This post is also available in: English (Engelsk)

Det har ikke skjedd så veldig mye nytt på cachetur.no de siste månedene, annet enn oversettelse og noe bugfiksing. Geocaching har kommet i veien 😉

Men vi har lyttet til alle tilbakemeldinger, og notert det som har kommet inn (etter beste evne). Vi har også deltatt på kurs i Grimstad, og Korsgat har fortalt om cachetur.no på FAD 2017.

Vi har nok å gjøre

Akkurat nå er det registrert 237 åpne saker i prosjektverktøyet vårt. Så vi har nok å henge fingrene i… Dette er egentlig et luksusproblem, for det betyr at vi får mange gode tilbakemeldinger fra brukerne våre. Og det setter vi stor pris på! Antallet rene bugs er heldigvis ganske lav.

Internasjonalisering

Det gjenstår fortsatt noen ting når det gjelder internasjonalisering. Selv om cachetur.no er tilgjengelig på engelsk nå, betyr ikke det at alt er ferdig. Vi må fortsatt tilpasse ting som kalender, eventoversikt, filtrering i turmaler osv. Mulighet til å angi tidssone for turstart og turslutt og mulighet til å velge mellom km og miles er også ting vi må få på plass snart.

Takket være god innsats fra cghove, har vi allerede hjelpesenteret tilgjengelig på engelsk. Og både det norske og det engelske hjelpesenteret vil fylles på fremover.

Økonomi

Vi mottar fortsatt nok støtte fra våre sponsorer, til at vi klarer å holde hjulene igang. Det er takket være alle sponsorene at vi har kunnet vokse til det vi er nå, og fortsatt holde oss reklamefri og gratis i bruk.

Vi trenger fortsatt våre sponsorer, men de vi har allerede fortjener en stor takk for deres bidrag!

Fokusområder fremover

Vi har flere ting vi ønsker å fokusere på fremover, som blant annet (i vilkårlig rekkefølge):

  • Filtrering av turmaler
  • Filtrering av bobilplasser
  • Moderering av bobilplasser
  • Nyhetsbrev
  • Ferdigstillelse av listefunksjonen
  • Forbedringer i turmaler
  • Gjøremålmaler
  • Tildeling av gjøremål til deltagere
  • Forbedringer i kostnadsfordeling

Vi ønsker også å høre fra deg, hva er viktig for deg? Har du noen ideer du ikke har fortalt oss om ennå?

This post is also available in: English (Engelsk)


thomfre

thomfre er hovedutvikler og personen bak cachetur.no.